UA-125569305-2
Search

מאז שפתחתי את הבלוג אני נתקלת לא בשאלות – "איך את מצליחה גם לעבוד משרה מלאה בזמן שאת גם מצלמת באופן פרטי ומנהלת מדיה חברתית לעוד עסקים באופן פרטי?"

יוצא לי לחשוב על זה הרבה, בעיקר על איך אני עושה את זה יותר טוב, והחלטתי לכתוב סעיפים שאני משתדלת לעמוד בהם ב-100%. אולי אני כותבת אותם גם בשביל להזכיר לעצמי, מודה, אבל יהיה כיף לחלוק את זה עם עוד אנשים ומספיק לי שתקרא/י סעיף ותגידי – "נכון! אני צריכה באמת", זה יהיה מאוד מספק!

1.passion (!!!!!!) – במקרה שלי, אני מאוד אוהבת את שתי העבודות, אבל יצא לי להיתקל באנשים שעובדים בעוד עבודה (לצורך השלמת הכנסה, צבירת ניסיון בתחום מסוים וכו') ומרגישים שהם כל הזמן עובדים ובעיקר – מאוד מותשים. אם כבר החלטתם להעמיס על עצמכם עוד אחריות ועוד מטלות – מבחינתי זה must לאהוב את זה ברמות קשות! יש לי דימוי שיעזור לכם: אם אתם רואים אנשים אחרים עושים את זה, והבטן שלכם מתהפכת מרוב תחושת הפספוס ו"אוף, אבל זה בול אני!!", זאת יכולה להיות אחלה של עבודה נוספת. לכו על התחום הזה.

2. כבדו את שתי העבודות באותה מידה. זאת יכולה להיות משימה קשה. בייחוד אם אחת העבודות שלכם היא יותר "לנפש" אבל אל תפלו שם! השקיעו וכבדו כל עבודה בה אתם עובדים כאילו היא היחידה. אל תתעסקו בעבודתכם כעצמאים בשעות עבודתכם כשכירים. זה יכול להראות מזלזל, זה מוריד מזמן העבודה שלכם ואיכות העבודה שלכם וזה מראה על חוסר ניהול זמן. כי כשמארגנים את הזמן, יש מקום בלו"ז להכל וזה לא צריך להתערבב (ניהול זמן – סעיף שלם בהמשך!).

3.לעבוד עם יומן – אתם צריכים להיות סופר מסודרים! יש לי יומן (פיזי, לא באייפון) ואני כותבת לי לכל יום את המשימות הכי קטנות ו"מפגרות" עם דד ליין לביצוע. לא משנה שיש לי ימים שאין לי אפילו זמן להציץ ביומן (נשבעת!) עדיין ממליצה לקבוע ביומן לוחות זמנים של משימות שאתם חייבים לבצע עד תאריך מסוים, מסמכים לניהול העסק שאתם צריכים להגיש, זמן לשיווק עצמי (אדבר על כך כנראה בסעיף הבא) ועוד המון דברים. היומן עוזר לי להיות סופר יעילה בכל מה שקשור ללקוחות חדשים לצילומים – ברגע שהם מתקשרים ואני נמצאת בעבודה, אני אומרת להם שאחזור אליהם בשעה 19:00 בערב או ביום המחרת – וישר כותבת לי את המשימה ביומן. אסור לפשל בזמנים, בייחוד לא כשמדובר בלקוחות חדשים, האמינו לי (אבל זה כבר לפוסט אחר).

4.הקדישו זמן לשיווק עצמי – במקרה אני נמצאת בעולם הפרסום, אז זה נושא שקרוב לליבי, אבל אני רוצה לפנות לכל מי שקורא את הפוסט הזה ועוסק באופן עצמאי בכל תחום שקיים- אתם חייבים להקדיש זמן לטובת הפרסום שלכם ושיווק העצמי שלכם ברשתות החברתיות. אתם עובדים על משהו חדש? צלמו ותעדו, העלו לסטורי (ורצוי סטורי יפה ומושך את העין כמו במדריך שהכנתי), דאגו שמעגל החברים שלכם ידע שאתם עוסקים גם בתחום הזה ולא רק בעבודתכם כשכירים. אם זה לא בא לכם בקלות, הקדישו זמן ולמדו את חוקי המשחק ואם לא בא לכם – תנו לאיש מקצוע לעשות את זה בשבילכם. רק א-ל תזלזלו בזה. זה הדלק שלכם ואין כמו לקוחות שמגיעים אליכם מהרשתות החברתיות (ובשלב יותר מאוחר, גם מפה לאוזן…) אני מאוד מעריכה אנשים שיודעים לשווק את עצמם בלי לפחד. הם נצרבים לי בתודעה ואני שולפת את השם שלהם בדיוק בשניה שצריך. אגב, אם אתם מרגישים תקועים או אבודים בעניין, תרגישו חופשי להתייעץ איתי בפרטי! אשמח לעזור!


אז זהו (וממש לא זהו!) מקווה שקיבלתם פוש מלקרוא את זה והמסר הכי גדול שחשוב לי להעביר הוא שזה אפשרי לעבוד בשתי עבודות ולהנות מהן!

מוזמנים לכתוב ולחדד ולגרום לי להוסיף עוד סעיפים! אני אוהבת טיפים ועצות בכל מה שקשור לניהול זמן באופן כללי.

אגב, התמונות בפוסט הן פשוט תמונות כיפיות שרציתי להוסיף ולהראות שכמו שבעבודה אין חוקים (ואפשר כמה), גם בצילום ובלוגינג אין באמת חוקים (ולא צריך תמיד לשים תמונה של יומן אחרי שמדברים על ניהול זמן).

-ליהיא-

6 Replies to “איך לשלב עבודה כשכירה ועבודה כעצמאית?”

 1. דנית says: פברואר 20, 2019 at 10:10 am

  איזה יופי שכתבת את הפוסט! ואני רוצה לדעת עוד על איך את מתעדפת דברים? טיפים על עבודה מול לקוחות?

 2. ליהיא says: פברואר 20, 2019 at 10:45 am

  היי מהממת!
  תודה, ותודה על ההשראה נתת לי .
  על תיעדוף ועבודה מול לקוחות אפשר לדבר המון .
  אם לומר את האמת , אני עדיין בשלב ה"ניסוי וטעייה" . אבל תובנות יבואו בהמשך!

 3. shir says: פברואר 20, 2019 at 6:48 pm

  כתבה שהיא גם השראה ! תודה על הפוש שהייתי צריכה : )

 4. הילה לוי החו"ל כלול says: פברואר 21, 2019 at 12:25 pm

  אהבתי את העצות שלך! בהצלחה בשתי העבודות (-:

 5. Romi says: פברואר 24, 2019 at 9:48 am

  פוסט מעולה. אני בשלב ההתשה למרות שאני נהנת מהכל. זה מעייף להיות על 100% כל הזמן 🙂

  1. lioosh says: פברואר 24, 2019 at 10:03 am

   מסכימה איתך לגמרי על שלב ההתשה …
   זה קורה לפעמים וכשזה קורה – אני מסדרת ביומן ערב פנוי / סופ"ש עם כמה שפחות עבודה .
   חשוב לקבוע גם לזה מקום בלו"ז , אחרת זה יגיע בלי שנבקש, ואני בטוחה שאת מבינה אותי !
   שיהיה לנו בהצלחה!

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*