UA-125569305-2
Search
חופשה אמיתית בלי עבודה

5 כללי ברזל שיעזרו לכם לקחת חופשה אמיתית!

כמה פעמים בשנה יוצא לנו לטוס? פעם? פעמיים? 3? במקרה הטוב כן. 
מציגה לפניכם את 5 העצות (עקב טעויות שעשיתי/כמעט עשיתי) שיעזרו לכם לנתק את עצמכם בחופשה, לאגור כוחות כמו שצריך ולחזור רעננים באמת.

להודיע לכולם בעבודה שלא תהיו זמינים : לא רק שאתם בחופשה, אלא שלא תהיו זמינים! והודעה חוזרת של "אני בחופשה" לכל מי ששולח לכם מייל. הרבה מאיתנו משאירים סידורים קטנים ומיילים שצריכים מענה כבר לחופשה או גרוע מכך – לא מודיעים לכולם ואומרים ש"אם יהיה משהו אני שניה אסדר את זה בעצמי". כלמודת נסיון, תנו לי לגלות לכם סוד – גם אם אתם יכולים לסדר את הכל בחו"ל בשעה, זה לא שווה את זמן החופשה שלכם.  ועוד סוד – יכול להיות שאם הייתם מגדירים מראש שלא תהיו זמינים – הבעיות בעבודה היו נפתרות מבלי שהייתם צריכים להתערב או לטפל בזה בעצמכם. אז אם אתם לא הרמטכ"ל-תרגישו חופשי להגיד בייייי לפני שטסים. ואם הרמטכ"ל קורא עכשיו את השורות האלה – גרוע מאוד…

חופשה תאילנד בטן גב

ספר קריאה "מנותק למידה" : אני מאוד אוהבת להעשיר את עצמי ולקרוא ספרים על שיווק, פרסום, כלכלה וחשיבה עסקית אבל(!!!) כשאני רוצה להתנתק בחופשה אני אבחר ברומן טוב (השגרה שלי לא מאפשרת לי לצלול לתוך ספר בלי להפסיק), או בספר כלשהו שתמיד רציתי לקרוא אבל לא ראיתי איך זה מקדם אותי. מניסיון של שני סוגי המקרים – אני יכולה להגיד שרומן המאפשר לי להפעיל את הדמיון- הוא אידאלי לחופשה,מאפשר לצלול למחשבות ומנתק אותי מהעולם. אל תדאגו, החיים לא בורחים לשום מקום וכשתחזרו אליהם, אתם תהיו הרבה יותר רעננים. 

ספר טוב לחופשה

מצלמה ולא אייפון: מעבר לתמונות עצמן שייראו ברמה אחרת שתצלמו במצלמה, תוכלו להתרכז בצילום עצמו ולהתנתק מכל השאר. באופן טבעי, ברגע שאנחנו מצלמים בנייד בחופשה, אנחנו אוטומטית חושבים על :"למי אני אשלח את זה?" ואז כבר שולחים לו/לה. מפה לשם, מתפתחת שיחה ו…איפה החופשה?? איפה הניתוק? גם ככה הנייד כל היום ביד או בכיס שלנו. אולי שווה להרחיק אותו טיפ טיפה לתוך התיק? לצלם בנייד מידי פעם זה בסדר, אבל אל תתנו לו להשתלט. גם ממנו צריך חופש. בתאילנד לדוגמא, צילמתי 1,700 תמונות במצלמה שלי ו-50 תמונות דרך האייפון. תנסו. מומלץ! 

צילום תאילנד חופשה מפנקת

בלי סים מקומי: 50% ממי שקורא את השורה הזאת עלול להתעצבן. למה לי לעשות לעצמי חיים קשים? שימו לב לידיעה המרעישה – אתם תסתדרו. אתם פשוט צריכים לצאת מהמלון כשאתם יודעים איפה "האטרקציה" ופרטים בסיסיים. אני תמיד מצלמת מסך של כתובות ומקומות חשובים לפני שאני יוצאת מאזור עם וויפי. חלק מהחוויה הוא גם לדעת להסתדר ולשאול אנשים בדרך. זה אף פעם לא יהיה מסובך. אתם תהיו בסדר. במקרה הכי גרוע, הולכים לאיזור עם וויפי.
ומה עם סטוריז ושיתוף שלפעמים יכול להיות מאוד חשוב? בכל החופשות האחרונות שלי, בהן העליתי לא מעט סטוריז ותמונות, הייתי ללא סים מקומי. בשביל זה יש את החזרה למלון וההתייחדות עם הנייד. תדאגו שזה רק שם. לא חבל? בואו נחווה דברים במלואם. חופש. 

לטייל לבד חוף ים

זמן לבד ללא פרטנר/ים : בעיניי, הטיפ הכי חשוב! בן זוג, חבר/ה, ואפילו מסיבת רווקות. תנו לחופש שלכם עם עצמכם להיות נוכח. לפעמים זה ילווה בחוסר נעימות להשאיר את הפרטנרים לבד ואם זה המקרה, ממליצה להודיע יום מראש. אולי אתם נותנים כאן מתנה לפרטנר שלכם לבלות גם הוא זמן איכות עם עצמו?  אני אישית מאוד אוהבת למשוך את הזמן ולהישאר עוד קצת בבריכה במלון, לקום מוקדם יותר, לצאת למרפסת ולפתוח את הבוקר בתהיות ומחשבות עם עצמי. זה עושה פלאים ובעיניי, זאת חופשה! זמן להכריז מול עצמכם שבחופשה הקרובה – אתם מקדישים קצת זמן רק לעצמכם. וזה ממכר, עד כדי כך שתקפידו לעשות זאת גם בארץ. 

מדריך חופשה בלוג

וזהו, משחררת אתכם לחופשי, ולחופשה! 
שלחו את הפוסט למי שצריך לראות אותו, ואשמח לשמוע מכם על עוד דרכים להתנתק בחופשה. בתור מישהי שבאמת צריכה את זה…

מוזמנים לעקוב אחרי גם באינסטוש ו… חופשה מהנה! 

One Reply to “איך להתנתק מהעולם כשאתם בחו"ל?”

  1. לימור רוב says: יולי 23, 2019 at 9:26 pm

    וואו, צריך אומץ ועצבים מברזל כדי לעמוד בזה. אם הצלחץ – שאפו 🙂

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*