UA-125569305-2
Search

אז השראה היא דבר כללי וגדול וניתן להתקל בה בכל מקום. במקרה של הפוסט הזה – ההשראה ממש לא נמצאת בי (ואפילו רחוקה ממני).

הפוסט הוא על מעיין. ועל השראה ששאבתי ממנה בלי להתכוון ובטח ובטח בלי לחשוב מלכתחילה לכתוב פוסט על זה.

"מה קורה ליהיא? מי זאת מעיין?"

 • מעיין היא חברה, הכרנו לפני 5 שנים (חברה של אלעד, חבר של אלון).
 • מעיין היא עתודאית וקצינה בצה"ל (תופסת ממנה!)
 • אם אתם רואים את מעיין בבגדי ספורט, אתם יכולים לחשוב בקלות שמדובר במאמנת אישית או באושיית ספורט לכל דבר.
 • למעיין יש את הלו"ז בין ה-הכי לא פשוטים שאני מכירה.
 • לא הרבה יודעים, אבל יש למעיין 30 שעות ביממה שלה.

אחרי שכבר לא מעט זמן אני שומעת ממעיין על כל מיני הרגלים בריאים הקשורים לספורט ולתזונה, וכמובן אחרי אימון שזכיתי לעבור אצלה יש לי 2 תובנות :

 1. הרגע הכי טוב בלעשות ספורט, זה הרגע שסיימת עם זה.
 2. יותר כיף ומעשי לקבל טיפים מאחת שדומה לך, שבאה "מהשטח"! שבאמת גם נוסעת לעבודה (לקריה, מבאר שבע וחזור כל יום), גם לומדת תוך כדי (תואר שני) ועוד יש לה זמן לספורט!

"אוקיי, אז מה מעיין מציעה?"

בתור מישהי שבאמת חווה את החיים האמיתיים וסופר סופר עסוקה – היא נתנה לי כמה עצות בשמחה. בינתיים, אני עשיתי את מה שיותר נוח לי איתו – לצלם.

אהה כן! שניה לפני הטיפים!

 • למעייני אין שום תעודה ושום אסמכתא לאימון כושר או למתן עצות לאימון כושר, אבל מה שכן, העצות שלה לא ישמינו אתכן. העצות שלי כן…

טיפ מס' 1 :

לשלב ספורט בפעולות היומיומיות!

הדירה של מעיין בב"ש רחוקה 2.5 ק"מ מתחנת הרכבת. ייקח לה בערך חצי שעה לתפוס אוטובוס ולהגיע איתו לתחנה. חצי שעה כל יום… למה לא ללכת כבר ברגל לתחנה? אז יוצא שהיא הולכת כל יום 2.5 ק"מ לכיוון. מבחירה. ויש לה במקרה את הזמן לזה. מוזמנים לחשוב איפה גם אתם מוותרים על האוטובוס, על הרכב, על החשמליות. הכל עניין של הרגל. (הרחבה של הטיפ הזה: מדרגות ולא מעלית! מעיין החליטה שעד 8 קומות – עולים ויורדים ברגל – חדר הכושר של החיים זה כאן!).

טיפ מס' 2 :

נעלי ספורט תמיד בתיק!

בכל מצב שתוכלי לעשות הליכה של מעל 50 מטר, הן יהיו שם. בהליכה של מעיין לתחנה כל יום, היא מחליפה את העקבים לנעלי ספורט! עוד דבר חשוב שמעיין הוסיפה ושכנעה אותי סופית : "הנעליים יכולות להישאר בתיק לבדן גם שלושה ימים, אבל בשביל היום הרביעי שבו תעשי ספורט בזכותן – זה שווה את זה!"

טיפ מס' 3:

לא לחשוב שזה אפשרי להתאמן כל יום!

את הטיפ הזה אני הכי אוהבת. מכירות את הבנות שנרשמות למכון כושר, משלמות ואומרות:"זהו, מעכשיו כל יום אני שם!" אז לא. לא לצפות לזה. זה סתם גורם לכשלון! בואו נחליט שהיעד הוא פעמיים-שלוש בשבוע, חצי שעה-שעה כל פעם! ריאלי לגמרי! אם אני אמשיך לכתוב אני עוד אתלהב מהרעיון! נעבור לסעיף הבא.

טיפ מס' 4:

יום אחד בחודש – תזונה מבוססת שייקים!

מעייני סיפרה לי: "לפני 3 שנים הייתי במרכז אמריקה ואכלתי מלא ג'אנק באופן יומיומי. לאט לאט התחלתי להרגיש לא טוב כבר באופן תמידי. באותו רגע החלטתי שאני לוקחת יום הפסקה ושותה רק שייקים וזה נתן לי להרגיש איזון ואיפוס. כמו אתחול של הגוף מחדש! מאז אני באמת עושה את זה פעם בחודש!"

ברמה המעשית – אתן קובעות מראש את היום הזה והוא הולך ככה : 3 שייקים שכל שייק מכיל פרי אחד וכל דבר ירוק .

בערב – זמן להתפנק בסלט בלי רוטב (שאלתי את מעיין בשבילכם והיא אמרה לי שלימון מותר וזה נחשב ירק לכל דבר!) יום אחד בחודש! נשמע לא רע…

טיפ מספר 5:

לבחור ספורט שבאמת מתחברים אליו.

גם אם זה לא ספורט "על" כמו אגרוף נניח. מעיין מתחברת לריצה, מישהו אחרת תתחבר לפילאטיס (יכול להישמע פחות אקטיבי אבל עדיין ספורט לכל דבר!).

העצה פה היא בעצם לא להתחיל ספורט כלשהו ואז כשלא נהנים לרדת מזה. תמשיכו ותנסו עד שתמצאו את הדבר הזה שאתן מתחברות אליו באמת. הוא קיים!

וזהו,

כמו שאתן רואות, צילמתי את מעיין והיא? תפסה טרמפ ועשתה תרגילים בין תמונה לתמונה…

נהניתי בטירוף! גם בצילומים וגם בהשראה שאני לוקחת ממנה. מבטיחה ליישם לפחות שני טיפים (זה כבר קורה!) עוד השנה (הכוונה עד סוף 2019).

אז מה הטיפים שלכן? (אשמח להוסיף פה לרשימה ולסטורי באינסטגרם שלי) ובואו נעזור אחת לשנייה לחיות חיים בריאים יותר בלי לוותר על החיים עצמם!

ליהיא.

One Reply to “איך מכניסים ספורט לשגרה צפופה ולא מאפשרת?”

 1. Danit says: ינואר 6, 2019 at 7:38 am

  כל הכבוד למעיין! כל הכבוד!

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*