UA-125569305-2
Search
מדריך פודקאסטים

בחצי שנה האחרונה אני מוצאת את עצמי מעבירה חלק נכבד מהזמן בהאזנה לפודקאסטים, אני לומדת המון, שואבת השראה, ואפילו התחלתי להשתמש באפליקציה של פודקאסטים שמשדרגת לי את כל הארגון של העניין הזה וגילוי חדשים!

ליהיא…מה זה פודקאסט?
הכי פשוט הכי קל – מעיין תכנית רדיו, עם אותו מנחה, שאדם מסוים או עסק הכין וערך באופן עצמאי.
כל מה שאתם צריכים הם זוג אזניים + נייד/לפטופ.

למה פודקאסט זה הרגל טוב?
קודם כל- זה כיף! כמו לשמוע שיחה עם מישהו, לצחוק איתו, ללמוד ולשאוב השראה – על כ-ל נושא שבעולם (אם יש נושא שלא מצאתם עליו פודקאסט, תהיו הראשונים להקליט אחד בעצמכם!)

הדבר הכיף בלשמוע פודקאסט הוא שאתם יכולים לשמוע אותו מכל מקום, בכל זמן ולא צריכים להתאמץ או לתכנן מראש! אתם יכולים לשמוע פרק במקום מוסיקה תוך ביצוע פעולה מסוימת כמו : נהיגה, נסיעה באוטובוס, הליכה או ריצה ועוד פעולות.

כל יום כשאני מגיעה הביתה מהעבודה, יש לי חצי שעה שאני אוהבת לסדר ולארגן את הבית (כלים, כביסות וכד'). מאז שהתחלתי לשמוע פודקאסט ברקע, כיף לי יותר לבצע את הפעולה הזאת כי אני גם לומדת וחושבת תוך כדי (ואז, כמובן נזרקת על הספה עם סיפוק וכיף).  

איפה שומעים את כל הטוב הזה?

 • חיפוש בגוגל (יש את הכל, אבל חוויית המשתמש לאורך זמן היא פחות טובה).
 • SPOTIFY !!
 • לכל מחזיקי האייפון למיניהם – תופתעו לגלות שיש לכם אפליקציה שנקראת "אפל פודקאסט" ורק מחכה שתשמשו בה. הכל מתעדכן גם שם.
 • אפליקציות שונות לפודקאסטים – יש המון…אני ספציפית משתמשת באפליקציה CASTBOX בקביעות!

5 פודקאסטים שאני אוהבת לשמוע:

 1. ASK PAT :

פודקאסט באנגלית. בחור בשם PAT (כמה מפתיע) מאפשר לעוקבים שלו לשלוח לו הודעה קולית בוואטסאפ שאלה מוקלטת בנושאים מגוונים ומעניינים. בתחילת כל פרק הוא משמיע את השאלה כמו שהיא, ועונה עליה בצורה מעמיקה, מעוררת השראה וכיף לשמוע אותו!
קישור ל-ASK PAT

2. "עושים שיווק באינטרנט" עם קובי גור!

פודקאסט מדהים בעיניי! מתעדכן באופן תדיר ויש פודקאסט על כל תחום שיווקי שתרצו. פותח את הראש, גם למי שלא בא מתחום השיווק ורוצה ללמוד עוד על פיתוח עצמי, כתיבה, קידום ואיך העולם הזה עובד. אני מאוד אוהבת את השאלות שהוא שואל ואת עומק הדברים שהפודקסאט מצליח להגיע אליהם.

למי שלא מתחבר לתחום השיווק – הערוץ הוא חלק מ"רשת עושים הסטוריה" – שם יש פודקאסטים במגוון רחב של נושאים! אני יודעת שיש להם גם אפליקציה משלהם לשמיעת הפודקאסטים! אז אחרי שבדקתם ואהבתם, אולי שווה להוריד 🙂
קישור ל-עושים שיווק!

3. "המנגל" – יוסי פורקוש וחגי גולדובסקי

פודקאסט שהוא שיחה בין יוסי וחגי, אנשי שיווק ואסטרטגיה מצוינים שעברו לא מעט קשיים בבניית הדרך בעצמם. בכל פרק הם לוקחים נושא אחר ו"מפרקים אותו". ממש יורדים לעומק הדברים, מספרים על חברות גדולות שעושות את זה נכון וכאלה שלא. אני מאוד אוהבת את האותנטיות בפודקאסט ואת העובדה שלא אכפת להם מי שומע אותם והם פשוט אומרים את האמת לגבי פרסום, טרנדים, מיתוג עצמי ותופעות שקורות כדי שמי שמאזין באמת יקבל ידע ונקודות למחשבה!
קישור ל-המנגל

4. "פופקורן" של ליאור פרנקל.

ליאור פרנקל – סופר ובעל בלוג מדהים ומעורר השראה! אני יכולה לשוטט בבלוג שלו שעות ואני תמיד לומדת משהו חדש. אחד הפרקים שחשוב לי שתשמעו הוא "הרגלים משני חיים". זה פודקאסט יחיד שבו הוא מקליט את עצותיהם של אנשים שלא מפסיקים להמציא את עצמם, על הרגלים משני חיים. שמעתי אותו פעם אחת, שאבתי השראה ושמרתי אותו, אני אחזור אליו מפעם לפעם. בלי קשר, ממליצה לשמוע את הפרקים בערוץ שלו שנקרא "פופקורן" שם הוא מארח אנשים מהעולם החדש, והדרך בה הוא מראיין אותם היא מיוחדת ונגישה לכל אחד גם אם אתה לא בא מהעולם של האורח בפודקסאט.
קישור ל-פופוקורן.

5. הפודקאסטים של "כאן"!

אז מדובר בתאגיד השידור המהמם "כאן"! אני רוצה לתת להם מקום של כבוד כי בעידן של התמסחרות, פרסום וטלויזיה, לא פשוט לייצר תוכן איכותי ולשמור על כך לאורך זמן. וזה מה שכאן עושים (עד כאן הפרגון שלי להיום). אז אתם בוחרים כמה זמן יש לכם, ואתם מקבלים בדיוק את התוצאות שמתאימות לכם! משעשע, כיפי, ותמיד לומדים משהו חדש. מבטיחה לכם!
קישור ל-כאן!


יש לכם עוד פודקאסטים שאתם ממליצים עליהם? ספרו לי! מבטיחה שהרשימה עוד תתעדכן ותשתדרג! מקווה שיצא לכם להיכנס, לשמוע ולאהוב. תכתבו לי מה דעתכם! אני מחכה!

ליהיא.

7 Replies to “פודקאסטים – ההתמכרות החדשה שלכם!”

 1. רוני says: מרץ 5, 2019 at 8:58 pm

  גם אני התחלתי קצת לשמוע פודקאסטים, בעיקר על בניית בלוגים. זה ממש מעניין ומעביר את הנסיעה הביתה בכיף 🙂

  1. lioosh says: מרץ 5, 2019 at 9:18 pm

   נכון! אין כמו פודקאסטים, ואם יש לך אחד שאת ממליצה עליו, אשמח לשמוע!

 2. אפרת says: מרץ 6, 2019 at 9:01 am

  מאד אוהבת פודקאסטים
  פתאום קלטתי שיש מצב שאני מכורה! 🙂
  ממליצה לך על פודקאסט בשם "חושבים טוב" -על פסיכולוגיה חיובית
  ויש גם את "אפקטיבית" – שם יש פרקים ממש טובים ולפעמים כאלה מאכזיבים. והם בדר"כ מאד קצרים שזה גם נחמד.

  1. lioosh says: מרץ 6, 2019 at 9:03 am

   מהמם תודה! הולכת לבדוק את הפודקאסטים היום, מפרסמת את כל ההמלצות בסטורי שלי אז אתייג אותך כמובן 🙂

 3. דנית says: מרץ 6, 2019 at 10:00 am

  איזה יופי! אני רוצה להתחיל להקשיב לפודאסטים! תודה על ההמלצות

 4. keren Zinner says: יוני 11, 2019 at 10:22 am

  יש תקופות שאני פשוט מתמכרת לפודקאסטים,
  ממליצה בחום על אמאמא של הילה קורח ועינת נתן
  ועל אנושיות, חצי שעה של תובנות יזמות צמיחה של גליה בן-חיים
  "חושבים טוב" -על פסיכולוגיה חיובית – מושלם!

  1. lioosh says: יוני 11, 2019 at 11:01 am

   איזה כיף! תודה על ההמלצות, נכנסת לשמוע (:

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*